• Tłumacz języka migowego
  • BIP
  • EU
Strona główna/Jak załatwić sprawę/Ośrodek Wsparcia/Warsztaty komunikacji interpersonalnej

Warsztaty komunikacji interpersonalnej

14.11.2023
#Ośrodek Wsparcia

W dniu 14.11. 2023 r. w naszym Ośrodku odbyły się warsztaty komunikacji interpersonalnej pn. Złota jesień – co nas motywuje w życiu dojrzałym.

O tym jak trudne bywają relacje rodzinne oraz o motywacji i komunikacji  w jesieni zycia  opowiedziała w dniu dzisiejszym P. Katarzyna Walioszczyk Urbaniak  -  coach, trener, psycholog kliniczny i pedagog.

Relacje międzyludzkie to fundament każdej rodziny. Psychologowie zgodnie podkreślają, że nie ma rodzin idealnych i idealnych sposobów na to, by relacje między bliskimi nie uległy pogorszeniu.  Jedną z najbardziej przełomowych zmian jest przejście na emeryturę i zakończenie aktywności zawodowej. Całe dorosłe życie skupia się wokół pracy zawodowej, nie tylko jako źródła zarobku, ale także poczucia przynależności i spełnienia, kontaktów międzyludzkich. Wyznacza ono codzienną rutynę, zajmuje czas i myśli. Emeryt staje przed zmianami ekonomicznymi i społecznymi, które wymuszają przyjęcie zupełnie innego stylu życia. Często doświadcza pustki i poczucia bycia niepotrzebnym, musi nauczyć się zarządzać wolnym czasem, stawić czoła swojemu życiu prywatnemu. Motywacja i umiejętność motywowania siebie ma ogromne znaczenie do pobudzania siły napędowej oraz utrzymania dotychczasowego poziomu umiejętności.

Nasz dzisiejszy gość opowiedział również , w jaki sposób charakter osób wpływa na sposób komunikacji. Seniorzy mogli wykonać także proste ćwiczenia z zakresu komunikacji interpersonalnej, oraz poznać swoje ukryte supermoce.

warsztaty komunikacji

warsztaty komunikacji

do góry