• Tłumacz języka migowego
  • BIP
  • EU

Spotkanie z mediatorem sądowym

2.11.2023
#Ośrodek Wsparcia

Każdy etap życia doświadcza różnych problemów, każdy potrzebuje poświęcenia równej uwagi i odpowiedniego podejścia w różnych kwestiach życiowych. Starość jest szczególnym etapem, w którym dokonywany jest bilans dotychczasowego życia. Egzystencjalne refleksje wywołują różne emocje, z którymi kiedyś trzeba się było mierzyć.

Od tego w jaki sposób sobie z nimi poradzi człowiek i jaką perspektywę przyjmie zależy, czy przeżyje starość w poczuciu spełnienia i wewnętrznym spokoju czy w zgorzknieniu i frustracji.

Mając na uwadze powyższe  w dniu 02. 11.2023 r. odbyło się w Ośrodku Wsparcia  spotkanie  z mediatorem sądowym. Seniorzy dowiedzieli się w jaki sposób  można ugodowo rozwiązać konflikty rodzinne i spory, jakie są zasady mediacji, jak osiągnąć dobrowolne porozumienie bez narzucania autorytatywnego rozwiązania.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem, uczestnicy  chętnie dzielili się z swoimi doświadczeniami życiowymi, pozwalającymi na wyciągnięcie konstruktywnych wniosków na przyszłość. Spotkanie  przebiegło w miłej atmosferze oraz pozostawiło w świadomości seniorów spory zasób wiedzy.

do góry