• Tłumacz języka migowego
  • BIP
  • EU

Kronika 2021 roku

29.11.2022
#Ośrodek Wsparcia

Loga Funduszy Europejskich, Województwa Śląskiego i flagi: Polski i Unii Europejskiej

Badanie słuchu w Ośrodku Wsparcia – Dziennym Domu „Senior +” w Knurowie

23 lipca 2021 r. w Dziennym Domu odbyło się bezpłatne kontrolne badanie słuchu, przeprowadzone przez jedną z knurowskich firm zajmującą się m. in. diagnostyką dysfunkcji słuchu. Badaniu mógł poddać się każdy chętny uczestnik.

Bezpłatne badanie słuchu

Nasza codzienność 

 

Aktywności w 2021 roku

7 zdjęć

Seniorzy żegnają małych Absolwentów Miejskiego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi nr 13 w Knurowie

W dniu 16 czerwca 2021 r. przedstawicielka Dziennego Domu „Senior +”, pani Ela wraz z opiekunką, panią Martą, udały się do Miejskiego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi nr 13 w Knurowie, aby wręczyć małym Absolwentom słodkie upominki pożegnalne. Upominki zostały uprzednio przygotowane przez pensjonariuszy na zajęciach terapeutycznych. Przedsięwzięcie ze względu na panującą pandemię i wymogi sanitarne miało charakter symboliczny i kameralny, przysporzyło jednak wiele radości zarówno Przedszkolakom, jak i Seniorom.

Upominki dla Przedszkolaków Upominki dla Przedszkolaków

Impreza Integracyjna – Świętowanie zwycięstwa w XI Noworocznym Turnieju Integracyjnym Koła PTTK TRION

W dniu 15 czerwca 2021 r. w Dziennym Domu „Senior +” zorganizowano integracyjna imprezę wewnętrzną, w celu świętowania zwycięstwa w XI Integracyjnym Turnieju Noworocznym Koła PTTK TRION. Na imprezę zaproszona została Dyrektor MOPS w Knurowie, Pani Małgorzata Cisek-Sopel. Na wstępie Kierownik OW, Pani Maria Barska powitała wszystkich uczestników, a następnie zostały zaprezentowane prace konkursowe – wypracowania i zdjęcia. Wszystkim uczestnikom konkursu Pani Dyrektor pogratulowała i wręczyła pamiątkowe dyplomy. Spotkanie przebiegło na wspólnej integracji w niezwykle miłej i radosnej atmosferze.

Spotkanie integracyjne – świętowanie zwycięstwa w konkursie

Finał XI Integracyjnego Turnieju Noworocznego Koła PTTK TRION – 8 czerwca 2021 roku

We wtorek, 8 czerwca 2021 w Domu Kultury w Szczygłowicach odbył się finał XI Integracyjnego Turnieju Noworocznego Koła PTTK TRION. Tegoroczny Turniej, ze względu na pandemię Covid-19 podzielony był na 4 etapy:

  • Etap I – Konkurs Online wypracowanie w temacie „”Wydarzenie X-lecia Koła PTTK TRION”
  • Etap II – Online konkurs fotograficzny w temacie „Wydarzenie X-lecia Koła PTTK TRION”
  • Etap III – Przegląd prac przez jury, wybór zwycięzców konkursów
  • Etap IV – Spotkanie integracyjne z wręczeniem nagród

W ramach Turnieju od stycznia do lutego 2021 r. odbyły się dwa konkursy – wypracowań i fotograficzny, w których wzięli udział chętni członkowie i przyjaciele Koła PTTK TRION. Wśród uczestników wydarzenia znaleźli się również podopieczni Dziennego Domu „Senior +” w Knurowie. Na IV etap zaproszeni zostali laureaci nagród wraz z opiekunami.

Dzienny Dom zdobył pierwsze miejsce oraz wyróżnienie w Konkursie Fotograficznym a także wyróżnienie w Konkursie Wypracowań. Na spotkanie finałowe udały się dwie osoby wyróżnione wraz z Kierownikiem Ośrodka Wsparcia, panią Marią Barską. Laureaci otrzymali pamiątkowe puchary, pięknie oprawione dyplomy oraz nagrody w postaci nośników danych. Impreza finałowa odbyła się w warunkach kameralnych i z zachowaniem wszelkich wymogów reżimu sanitarnego.

 

Finał XI Integracyjnego Turnieju Noworocznego

3 zdjęcia

Wycieczka do Świerklańca i nad Zalew Nakło-Chechło – 8 czerwca 2021 r.

We wtorek, 8 czerwca 2021 r. odbyła się wycieczka Uczestników Ośrodka Wsparcia – Dziennego Domu „Senior +” w Knurowie do Parku w Świerklańcu oraz nad Zalew Nakło-Chechło. Po dotarciu na miejsce Seniorzy wraz z opiekunami, spacerując zwiedzali park z pięknymi fontannami i kamiennymi rzeźbami, będącymi pozostałościami tzw. „Małego Wersalu”. Ponadto uczestnicy mogli podziwiać piękną florę a nawet faunę miejscowych akwenów wodnych – stawu oraz Jeziora Świerklanieckiego – Zbiornika Kozłowa Góra. Na koniec spaceru miało miejsce zwiedzanie „Pałacu Kawalera” oraz „słodka ochłoda” w postaci lodów z okolicznej cukierni.

Punktem kulminacyjnym wyprawy był tradycyjny piknik Seniorów, który odbył się na polu namiotowym nad Zalewem Nakło-Chechło. Zarówno pogoda, jak i pozytywne samopoczucie niezwykle dopisały wszystkim uczestnikom wycieczki.

 

Wycieczka do Świerklańca i nad Zalew Nakło-Chechło

5 zdjęć

Konkurs Wielkanocny

W dniu 11.03.2021 roku w Dziennym Domu „Senior +” ogłoszono konkurs na Najpiękniejszą Pisankę Wielkanocną. Ze względu na panującą pandemię Covid-19 i czasowe zawieszenie zajęć w Ośrodku Wsparcia, konkurs odbył się zdalnie i z zachowaniem obowiązujących wymogów sanitarnych. Do konkursu przystąpiły trzy Uczestniczki Dziennego Domu, wykonując swoje dzieła różnymi technikami. Za udział w konkursie przewidziano pamiątkowe dyplomy i upominki.

 Rękodzieło na konkurs

do góry