• Tłumacz języka migowego
  • BIP
  • EU
Strona główna/Jak załatwić sprawę/Ośrodek Wsparcia/Jesienna podróż po świecie poezji

Jesienna podróż po świecie poezji

30.11.2023
#Ośrodek Wsparcia

W dniu 30.10.2023 r. oraz w dniu  27.11 2023 seniorzy z naszej placówki brali udział w podroży po świecie twórczości  P. Wisławy Szymborskiej.  Zajęcia prowadzone były przez kierownika Ośrodka – P. Małgorzatę Bańbor.

Rok 2023 jest rokiem naszej noblistki, która urodziła się 100 lat temu w Kórniku. Z tej właśnie okazji postanowiliśmy  uczcić twórczość i dziedzictwo poetki. Salę udekorowaliśmy jesiennymi kwiatami, świeczkami. Podniosły nastrój urozmaicały utwory Bogusława Meca.

Spotkanie prowadzone było w urozmaicony sposób, usłyszeliśmy wiele wierszy Wisławy Szymborskiej oraz wiele ciekawostek o niej i jej życiu.

Wybrane wiersze naszej poetki uświadomiły seniorom  jak istotny w życiu człowieka może być każdy moment,  chwila, które przemijają i nie wrócą bo „nic w życiu dwa razy się nie zdarza i nie  zdarzy”. Słuchaczom podobała   się ironia z jaką noblistka mówiła o skomplikowanej naturze człowieka i to jakim szacunkiem obdarzała otaczający świat i  naturę. Na zakończenie, przy dobrym cieście, rozmawiamy o wszystkim i niczym.  O poezji i codziennych sprawach.

warsztaty poezji

warsztaty poezji

do góry