• Tłumacz języka migowego
  • BIP
  • EU
Strona główna/Jak załatwić sprawę/Ośrodek Wsparcia/DZIEŃ MIĘDZYNARODOWY – SPOTKANIE Z CIEKAWYMI LUDŹMI. (..)

DZIEŃ MIĘDZYNARODOWY – SPOTKANIE Z CIEKAWYMI LUDŹMI. „URODZINY MIESIĄCA”FINAŁ TURNIEJU GIER ŚWIETLICOWYCH – WRĘCZENIE NAGRÓD I DYPLOMÓW

27.04.2023
#Ośrodek Wsparcia

W czwartek 27.04.2023 r. w Ośrodku Wsparcia – Dziennym Domu „Senior+” w Knurowie zbiegły się ze sobą trzy różne wydarzenia, które połączono w jedno uroczyste świętowanie: Dzień Międzynarodowy, Finał Turnieju Gier Świetlicowych oraz Urodziny Miesiąca. Tradycyjnie w przededniu imprezy podczas, zajęć z kulinoterapii upieczono ciasto, natomiast w dniu imprezy podopieczni angażując się w ergoterapię, pięknie przygotowali salę i nakryli stoły, a także na koniec posprzątali po świętowaniu.

Spotkanie rozpoczęło się od oficjalnego przedstawienia i powitania przez panią kierownik gościa specjalnego – córki jednego z seniorów, pani Ewy. Wizyta ta wpisała się w planowany cykl spotkań z ciekawymi ludźmi. Z racji, iż pani Ewa od lat mieszka i pracuje w Tajlandii, a także ma na swoim koncie liczne podróże po całym świecie - spotkanie zostało zainicjowane jako Dzień Międzynarodowy. Pani Ewa przygotowała specjalnie dla uczestników prezentację multimedialną o swojej pracy i regionie, w którym mieszka a także podzieliła się ze słuchaczami licznymi ciekawostkami o Tajlandii. Chętni seniorzy mogli nawet skosztować tradycyjnej tajlandzkiej przekąski. Seniorzy również nie pozostali dłużni – i w ramach podziękowania dla gościa - dali krótki koncert swoich ulubionych piosenek, przepięknie prezentując się w swoich biesiadowych strojach.

Ponadto podczas spotkania oficjalnie zakończono Turniej Gier – finalistom wręczono dyplomy i nagrody. W tym dniu świętowano również Urodziny Miesiąca - kwietniowym solenizantom tradycyjnie odśpiewano uroczyste „Sto lat”, po którym pani kierownik, składając serdeczne życzenia wręczyła im również okolicznościowe upominki „diy”. Wspólne świętowanie przebiegło w niezwykle radosnej i rodzinnej atmosferze.

spotkania

spotkania

spotkania

spotkania

 

do góry