• Tłumacz języka migowego
  • BIP
  • EU

Wigilia Plenerowa

15.12.2023
#Ośrodek Wsparcia

14 grudnia 2023 roku na placu Centrum Handlowego „Merkury” w Knurowie odbyła się V Wigilia Plenerowa.  Głównym celem było spotkanie się mieszkańców, osób niesamodzielnych, samotnych. W tym dniu nie była ważna pozycja społeczna, wiek, płeć, majętność czy światopogląd – natomiast istotna była chęć pojawienia się w godz. od 12:00 na wspólnym spotkaniu opłatkowym.

W spotkaniu wigilijnym uczestniczyli m.in. Kierownik PCK Magdalena Kupka, Kierownik Ośrodka Wsparcia Małgorzata Bańbor wraz z pracownikami i pensjonariuszami, Prezes PCK Oddziału w Knurowie pan Paweł Kobyliński; Wiceprezydent Knurowa Piotr Surówka; Przewodniczący Rady Miasta Tomasz Rzepa; ksiądz Krzysztof Tabath Proboszcz z Parafii Matki Bożej Częstochowskiej z Knurowa; Dyrektor Centrum Kultury Mariusz Kowalczyk oraz Zastępca Dyrektora Anna Papiernik. Agata Twardawa w imieniu Dyrektora MOPS Knurów, dyrekcja ZSZ nr 2 w Knurowie pani Monika Ziółkowska, pan Szymon Kościarz; wszystkie zaprzyjaźnione organizacje i instytucje; przedstawiciele knurowskiego Klubu HDK PCK oraz wolontariusze zaangażowani w przygotowanie tegorocznej V Wigilii Plenerowej – uczniowie ZSZ nr 2 w Knurowie (klasa ratownicza), mieszkańcy miasta.

Po złożeniu sobie wspólnych życzeń i podzieleniu się opłatkiem wszyscy chętni częstowali się wigilijnymi smakołykami - a było naprawdę w czym wybierać (np. pierogi, ryba, zupa pieczarkowa, barszcz z uszkami, kapusta z grzybami, ciasta, pierniki).

Program artystyczny wykonany był m.in. przez: dzieci ze Świetlicy Błogosławionego Edmunda Bojanowskiego w Knurowie, knurowski Chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku, śpiewaka operowego P. Adama Sobierajskiego.  Dodatkowo seniorzy z Ośrodka Wsparcia Domu Dziennego „Senior+” przygotowali przedstawienie pt. ”Jest taki dzień”. Świąteczne kolędowanie zamknęła znana knurowska artystka – Joanna Świdrak. W jej wykonaniu można było usłyszeć – „Pierwsza Gwiazda”, „Kolęda Maryi”, „Cicha noc”.

Tegoroczne spotkanie opłatkowe przebiegło w nadzwyczaj miłej i radosnej atmosferze. Wszyscy czuli się jak jedna wielka rodzina. Zapraszamy ponownie za rok!

Wigilia Plenerowa

Wigilia Plenerowa

Wigilia Plenerowa

 

do góry